środa, 17 kwietnia 2013

Mazurki Wielkanocne

Lepiej późno niż wcale, moje dwa mazurki wielkanocne!

Składniki: 300 g mąki pszennej tortowej, 200 g masła, 100 g cukru pudru, 2 żółtka, gotowa masa kajmakowa (pół), orzeszki ziemne niesolone, ozdoby jadalne.
Wykon: Żółtka ucieram z cukrem. Mąkę przesiewam, dodaję do niej posiekane zimne masło i żółtka z cukrem. Dokładnie wyrabiam rękoma ciasto, które następnie zawijam w folię spożywczą i odkładam na 1h do lodówki. Po tym czasie rozwałkowuję ciasto i wykładam nim dno wysmarowanej masłem i obsypanej bułką tartą formy. Z reszty ciasta robię brzegi. Piekę w 180 stopniach około 15 minut. Po tym czasie na ciepłe jeszcze ciasto wykładam pół masy kajmakowej i przystrajam mazurka.

Składniki:
170g mąki pszennej, 80g mąki ziemniaczanej, 3 łyżki kakao, 1/2 łyżeczki cynamonu, 50g cukru, 150g zimnego masła, 1 jajko (przepis na spód z Kwestii Smaku), szklanka orzeszków ziemnych niesolonych, gotowa masa kajmakowa, pół białej czekolady, pół czarnej czekolady.
Wykon: Składniki na ciasto dokładnie wyrobić rękoma, pod sam koniec dodając jajko. Ciasto odłożyć na godzinę do lodówki. Po tym czasie rozwałkować pod dowolną formę, nakłuć widelcem i piec w 160 stopniach ok. 35-40 minut. Na ciepłe ciasto wykładamy połowe masy kajmakowej i przystrajamy orzeszkami, startą białą czekoladą oraz startą gorzką czekoladą.

No i jest nowy singiel Queens of the Stone Age - My God Is The Sun!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz